آشنایی با عملکرد سنسور نشتی تصفیه آب

آشنایی با عملکرد سنسور نشتی آب

سنشور نشتی آب در جهت وجود نشتی در دستگاه تصفیه آب قطعه ای مهم و کارآمد به حساب می آید. به صورتی که اگر مشکل ایجاد نشتی در تصفیه آب شایع باشد پس دارا بودن سیستم به سنسور نشتی آب نیز امری مهم می باشد. برای جلوگیری از نشتی آب در دستگاه بهترین روش نصب سنسور نشتی در دستگاه می باشد.

سنسورهای نشت آب این قابلیت را دارند که در صورت بروز حادثه و ایجاد نشتی مسیر ورودی آب را قطع کنند.

انواع سنسور نشت آب

سنسورهای نشتی آب در دو مدل مکانیکی و الکترونیکی طراحی و ساخته شده اند. دو قسمت از مهم ترین اجزاء سنسورها تشخیص نشتی دستگاه تصفیه آب و قسمت قطع کن جریان آب است.

در سنسور نشت آب از نوع مکانیکی هر دو قسمت ذکر شده به صورت مکانیکی عمل می کنند. در سنسور مکانیکی از یک قرص کوچک که نسبت به آب حساس می باشد استفاده می کنند. این قرص از جنس الیافی می باشد که نسبت به آب حساس بوده و به صورت فشرده طراحی شده است.

این قرص ها به محض تماس با آب از حالت فشردگی خارج و بزگ می شوند. در قسمت بالایی قرص یک بازوی کوچک مکانیکی وصل شده است که در حالت بسته، مسیر آب ورودی را باز می گذارد. هنگامی که قرص در تماس با آب قرار بگیرد و بزرگ شود فشاری را به بازوی کوچک مکانیکی وارد می کند و این فشار ناشی از قرص به بازو مکانیکی، سبب بلند شدن آن شده و سپس با تغییر وضعیت در زانو مسیر ورودی آب قطع خواهد شد.

در سنسورهای نشتی آب در نوع الکتریکی مدارهای کوچک الکتریکی طراحی شده اند که در صورت برخورد به آب جریان بسیار ضعیفی را از خود عبور می دهند. این جریان عبوری مانند هشدار عمل می کند. در این سنسور از شیر قطع کن خودکار برقی نیز استفاده می شود که به منظور دریافت هشدار بسته شده و جریان آب ورودی قطع می شود.

آشنایی با عملکرد سنسور نشتی آب

آشنایی با عملکرد سنسور نشتی آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط