دلیل خاموش و روشن شدن دستگاه تصفیه آب چیست ؟

دلیل خاموش و روشن شدن دستگاه تصفیه آب چیست ؟

دستگاه های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی، وسیله ای هستند که در زیر سینک آشپزخانه و یا بر سر راه ورودی آب قرار می گیرند و وظیفه دارند آب ورودی به منزل ، ادارات و غیره را تصفیه نمایند.

دستگاه های تصفیه آب از اجزاء و قطعات مختلفی تشکیل شده اند که هر کدام وظیفه ی خاصی دارند. اگر هرکدام از آنها خراب و ایرادی داشته باشند باعث اختلال در عملکرد دستگاه می شود.

مثلا گاهی بدلیل کم و زیاد شدن فشار آب ورودی به سیستم، ایراد سوئیچ های فشار، نشتی دستگاه تصفیه و خرابی زانویی ممبران یک طرفه و خراب بودن چهار راهی مکانیکی ممکن است دستگاه به طور مداوم خاموش و روشن شود. برای رفع این ایراد لازم است مراحل زیر را طی کرده و با بررسی قطعات به علت این مشکل پی ببرید و اقدام به رفع آن نمایید.

  • کم و زیاد شدن فشار آب ورودی :

معمولا در منازل آپارتمانی که فشار آب ورودی کم می باشد و همزمان اعضای خانواده شروع به استفاده از آب می کنند ممکن است فشار آب ورودی به طور متناوب کم و زیاد شود. در این حالت دستگاه تصفیه به طور مداوم شروع به خاموش و روشن کردن می نماید.

  • کم بودن فشار آب ورودی :

سوویچ low pressure یا سوئیچ فشار پایین در دستگاه برای عملکرد صحیح به حدود 2 بار فشار نیاز دارد. در واقع اگر آب ورودی با فشار کمتر از 2 بار وارد سوئیچ شود دستگاه تصفیه خاموش می شود تا فشار به حد نساب خود برسد. پس از اینکه فشار به حد لازم خود برسد دستگاه دوباره شروع به کار می کند و در نهایت با خروج آب از هوزینگ ها فشار آب درون محفظه اول دوباره کم شده و دستگاه توسط سوئیچ فشار پایین خاموش می شود.

  • ایراد سوئیچ فشار پایین :

اگر سوئیچ فشار پایین ایراد داشته باشد و قادر به تشخیص فشار آب نباشد دستگاه به صورت مداوم خاموش و روشن می شود.

حال این ایرادات باید توسط یک کارشناس فنی و متخصص دستگاه های تصفیه آب رفع شود. شرکت کاسپین ارتباط عرشیا با کادری مجرب و کارشناسان فنی متبحر آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز است.

دلیل خاموش و روشن شدن دستگاه تصفیه آب چیست ؟

دلیل خاموش و روشن شدن دستگاه تصفیه آب چیست ؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • علت خاموش شدن تصفیه آب

مطالب مرتبط