طریقه تست آداپتور در دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

طریقه تست آداپتور در دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

آداپتور یا ترانس یکی از تجهیزات به کار برده شده در دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی و خانگی که به روش اسمز معکوس عمل می کنند می باشد.

این قطعه کوچک وظیفه مهمی را در سیستم ایفا می کند و وجود آن بسیار لازم و ضروری است. کیفیت ترانس مورد استفاده در سیستم بسیار مهم می باشد و بهتر است از آداپتور با کیفیت استفاده شود. ترانس با کیفیت بالا قادر است جریان یکنواخت و بدون نوسانی را برای پمپ تصفیه آب ایجاد کند.

در واقع آداپتورها برق شهری را به برق مورد نیاز پمپ تبدیل می کنند. پمپ های مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی از نظر فشار تولیدی با هم تفاوت دارند.

به طبع در سیستم های تصفیه آب نیمه صنعتی از پمپ های با قدرت بیشتری نسبت به سیستم تصفیه آب خانگی استفاده می کنند. پس در نتیجه ولتاژ برق مورد استفاده پمپ ها با توجه به قدرت و توان فشار تولیدی تغییر می کند.

آداپتور مورد استفاده در دستگاه های تصفیه آب خانگی برق شهری را به 24 ولت تبدیل می کنند و آداپتور مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی ولتاژ برق شهری را به 36 ولت و یا 48 ولت تبدیل می کند.

طریقه تست ترانس

  • ابتدا با استفاده از اهم متر دو سر ورودی سیم برق را تست کرده و دو سر خروجی آن را به اهم متر متصل می کنیم. در هر دو حالت اگر عقربه اهم متر حرکت نکند، نشان از سوختگی ترانس می دهد.
  • می توان وسیله برقی را که با ترانس هم ولتاژ است به ترانس وصل کنیم و اگر کار نکرد به معنای خرابی ترانس می باشد.
  • سیم نازکی را به یکی از سیم های خروجی ترانس متصل کنید و سر دیگر را به خروجی دیگر ترانس وصل کنید، اگر جرقه زد ترانس سالم است.

این کار بسیار خطرناک است و بهتر است توسط کارشناسان فنی انجام شود. اگر هنگام تست آداپتور، سیمی را اشتباه وصل کنید باعث آسیب به سایر قطعات دستگاه تصفیه آب شود.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا با کادری مجرب آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز است.

طریقه تست آداپتور در دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

طریقه تست آداپتور در دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • جرقه در تصفیه اب خانگی

مطالب مرتبط