فشار آب درون دستگاه تصفیه آب خانگی چقدر است ؟

فشار آب درون دستگاه تصفیه آب خانگی چقدر است ؟

فشار آب برای عملکرد دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس بسیار مهم است. پمپ وظیفه تامین فشار آب برای دستگاه و ایجاد فرآیند اسمز معکوس را دارد، بنابراین کیفیت و کارایی پمپ نیز در روند کاری دستگاه اهمیت پیدا می کند.

به صورت کلی در دستگاه های تصفیه آب خانگی دو نوع فشار وجود دارد. فشار اول مربوط به آب ورودی به دستگاه تصفیه آب است که معمولا فشاری مطابق با فشار آب شهری است و دیگری فشار آب درون هوزینگ ممبران دستگاه می باشد.

فشار آب ورودی شهری در فرآیند اسمز معکوس اهمیت چندانی ندارد. این فشار فقط باید در حدی باشد که سوئیچ فشار پایین دستگاه وجود آب را تشخیص دهد و دستگاه را روشن نماید.

به همین علت فشار آب ورودی به دستگاه تاثیر آنچنانی در عملکرد دستگاه اسمز معکوس ندارد و فیلترهای پیش تصفیه نیز می توانند با همان فشار فرآیند تصفیه را تکمیل سازند.

اما فشار آب درون دستگاه و فشار داخلی هوزینگ ممبران بسیار مهم است. در واقع راندمان کاری دستگاه وابستگی بالایی به فشار ایجاد شده در پشت ممبران دارد.

به همین علت در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس از پمپ تصفیه آب برای ایجاد فشار آب ورودی به ممبران استفاده می کنند. فشار بالای آب ورودی به ممبران سبب می شود تا نیرویی اعمال شود که آب از میان غشاء ممبران عبور کند و تصفیه شود.

این فشار همچنین باعث می شود ذرات و ناخالصی های جدا شده از سطح غشاء ممبران شسته شود و به خارج از دستگاه راه پیدا کند.

اگر پمپ تصفیه آب از کیفیت و کارایی لازم برخوردار نباشد، تولید حجم آب تصفیه شده کاهش پیدا می کند و عمر مفید فیلتر ممبران نیز کمتر می شود.

فشار آب ورودی به هوزینگ ممبران باید از 60 psi بالاتر باشد. در واقع 60 psi و بالاتر فشار ایده آل برای عملکرد ممبران است و فشار پایین تر از 40 psi نامناسب بوده و راندمان کاری دستگاه را پایین می آورد.

فشار آب درون دستگاه تصفیه آب خانگی چقدر است ؟

فشار آب درون دستگاه تصفیه آب خانگی چقدر است ؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط