فیلتر سرامیکی دستگاه تصفیه آب

فیلتر سرامیکی دستگاه تصفیه آب

فیلتر سرامیکی یکی از روش های قدیمی برای تصفیه آب محسوب می شود.از سال ها پیش از این فیلتر استفاده می کردند و به خاطر منافذ ریزی که دارد می تواند مانع از عبور آلودگی ها و ناخالصی ها مانند گل و لای و جلبک و آهک و رسوب شود.این فیلتر از لحاظ عملکرد شبیه به فیلتر مرحله اولی که در دستگاه تصفیه آب استفاده می شود (فیلتر پلی پرو پیلن PP ) تفاوت آنها در دقت فیلتر است که دقت فیلتر سرامیکی خانگی حدود 10 الی  20 برابر بیشتر از فیلتر الیافی می باشد.

دقت فیلتر سرامیکی  5/0 میکرون
دقت فیلتر الیافی  5 میکرون ، 10 میکرون

نکته قابل توجه در مورد فیلتر سرامیکی این است که در یک دستگاه با روش اسمز معکوس که دقت بسیار بالایی دارد و فقط به یک پیش تصفیه برای حذف آلودگی های درشت احتیاج دارد ، از فیلتر سرامیکی استفاده نمی شود زیرا دقت تصفیه با فیلتر ممبران نزدیک به 0001/0 میکرون می رسد و خروجی آن آب مقطر است. این فیلتر در دستگاه هایی که به روش فیلتراسیون FILTERATION  فعالیت می کند بیستر استفاده می شوند.

گفتیم که دقت آنها بسار بالا است اما برخی از مشکلات به شرح زیر را دارند

سرعت عبور پایین آب
کاهش فشار آب
آلوده شدن سریع فیلتر

فیلتر سرامیکی دستگاه تصفیه آب

فیلتر سرامیکی دستگاه تصفیه آب

نکته : به دلیل اینکه آلودگی ها و رسوبات در جداره بیرونی فیلتر سرامیکی جمع می شود هر چند وقت یکبار می توان با چاقو یا هر چیز دیگری یک لایه (1MM) از آن جدا کرد تا تمیز شود و مانع عبور آب نشود.

بعد از تمیز کردن فیلتر سرامیکی رفته رفته از قطر آن کم می شود و دیگر قابل استفاده نیست اما به طور معمول هر 6 ماه یکبار باید عوض شود.

بعضی اوقات برای عملکرد بهتر در ساختار آن از کربن هم استفاده می کنند.

فیلتر سرامیکی دستگاه تصفیه آب

فیلتر سرامیکی دستگاه تصفیه آب

شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب شرکت کاسپین ارتباط عرشیا در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱)   همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ – ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰

مطالب مرتبط