مراحل فیلتر دستگاه تصفیه آب

مراحل فیلتر دستگاه تصفیه آب

حالت نرمال تعداد مراحل دستگاه تصفیه آب شش مرحله می باشد که هرکدام برای تکمیل فرایند و خروج یک آب آشامیدنی سالم مناسب با بدن انسان ضروری هستند.اصلی ترین و مهم ترین مرحله ی یک دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی فیلتر ممبران همان فیلتر مرحله چهارم دستگاه تصفیه آب می باشد. عمل ” تصفیه آب ” را این فیلتر با روش اسمز معکوس REVERSE OSMOSIS یا همان RO انجام می دهد. برای رسیدن به این مرحله 3 مرحله پیش تصفیه لازم است زیرا غشاء فیلتر ممبران بسیار حساس می باشد و قبل از ورود آب به آن باید ناخالصی های درشت از آ حذف شود.

اولین مرحله و اولین پیش تصفیه از جنس الیاف پلی پرو پیلن PP و یا نخ تابیده استفاده می شود که گل و لای و ماسه و شن را جذب خود می کند.احتمالا تا به الان از فواید زیاد کربن فعال در اکثر مصارف شنیده اید ! برای جداسازی ناخالصی ها و حتی خمیر دندان و ماسک صورت از آن استفاده می شود . در دستگاه تصفیه آب دومین مرحله کربن پودری فعال مباشد که برای حذف بخشی از کلر و ناخالصی ها استفاده می شود.در مرحله ی سوم هم از کربن منتحی به صورت بلاکی و فشرده برای حذف ذرات مضری مانند نیتریت و نیترات و غیره استفاده می شود.

بعد از طی شدن همه ی این 3 مرحله تازه به بخش مهم تصفیه فیلتر ممبران می رسیم که بعد از این مرحله ناخالصی ها تمام و کمال حذف شد اند و خروجی فیلتر ممبران آب مقطر با PH صفر و خنثی است.همانطور که قبلا اشاره کرده ایم آب مقطر مناسب آشامیدن نیست و برای بدن ضرر دارد پس باید مراحل دیگری باشد تا یک آب مناسب برای مصرف در اختیار مصرف کننده قرار دهد . دو فیلتر دیگر که بعد از فیلتر ممبران قرار میگیرد فیلتر پست کربن و مینرال است.فیلتر مرحله پنجم یا همان پست کربن اکسیژن اب را فعال می کند و رنگ و طعم و بو بد آب را میگیرد. فیلتر مینرال کانی ها و مواد معدنی که باید به بدن برسد و در مرحله چهارم حذف شده را اضافه می کند.

مراحل فیلتر دستگاه تصفیه آب

مراحل فیلتر دستگاه تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱) همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ –۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰

مطالب مرتبط