کلر موجود در آب و خطرات ناشی از مصرف آن بر سلامت پوست

کلر موجود در آب و خطرات ناشی از مصرف آن بر سلامت پوست

پوست مانند سایر اجزای بدن از سلول هایی تشکیل شده است که این سلول ها برای انجام فعالیت و زنده بودن به آب نیاز دارند.

در واقع وجود آب کافی سبب می شود تا محیط رشد و ترمیم و بازسازی پوست همواره مرطوب باشد و رطوبت و مواد مغذی که لازمه داشتن پوست سالم و شفاف هستند، به پوست برسند.

مواد مغذی و ضروری پوست و سایر محصولات موضعی و دارویی توسط مولکول های آب انجام می گیرد، بنابراین آب سالم و کافی در این بخش از بدن که تاثیر بسزایی در زیبایی نیز دارد، مهم است.

سلول های پوستی بسیار حساس هستند و در صورتی که در معرض کم آبی قرار بگیرند به سرعت واکنش نشان می دهند. در واقع آب مصرفی قبل از اینکه به پوست برسد به اجزاء حیاتی تر و مهم تر بدن می رود و در صورتی که بدن در حالت دهیدراته شدن قرار بگیرد، اجزاء بدن از آب موجود در پوست استفاده می کنند.

کلر یکی از مواد شیمیایی قوی به حساب می آید که به دلیل فراوانی و ارزان بودن برای استریل کردن آب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

اما این ماده به راحتی می تواند چربی های مفید و پروتئین های موجود در پوست را تخریب کند، به همین دلیل پوستی که در معرض کلر قرار بگیرد با سرعت بالاتری شروع به خشک شدن و حتی خارش می شود.

در صورتی که پوست صورت در دراز مدت در معرض کلر قرار بگیرد می تواند آسیب های جدی را به ساختمان طبیعی پوست وارد کند.

کلر با ساختار شیمیایی و طی فرآیندها و واکنش هایی که با پوست ایجاد می کند سبب می شود تا رادیکال های آزاد بخصوص در پوست افزایش پیدا کنند.

رادیکال های آزاد نوعی سمیت در پوست ایجاد می کند که منجر به ایجاد التهابات پوستی می شود و فرآیند پیری پوست را نیز تسریع می بخشد.

بنابراین مصرف و آشامیدن آبی که فاقد کلر باشد بسیار مهم است. با توجه به اینکه آب ورودی به منازل حاوی کلر است، مناسب ترین راه حل و مقرون به صرفه ترین راه برای حذف کلر استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی است.

دستگاه های تصفیه آب خانگی علاوه بر اینکه کلر را به صورت 100% از آب حذف می کنند، بلکه سایر مواد مضر و خطرناک را نیز از بین می برد.

کلر موجود در آب و خطرات ناشی از مصرف آن بر سلامت پوست

کلر موجود در آب و خطرات ناشی از مصرف آن بر سلامت پوست

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط