کلر برای تصفیه آب

یکی از متداولترین روش های گند زدایی و تصفیه آب آشامیدنی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرید کلر زنی است. سازمان آب و فاضلاب شهری نیز برای از بین بردن میکروارگانیزمهای بیماری و تصفیه آب از این شیوه استفاده می‌کند.

اما باتوجه به همه ی فوایدی که روش کلر دارد دارای معایب و مضرات فراوانی نیزهست. کلر باقیمانده در اثر ترکیب با مواد آلی موجود در آب تولید ترکیباتی موسوم به تری هالومتان ها  می کند که بیشتر متخصصان بر سرطان زا بودن این ترکیبات تاکید دارند.کلر زنی باعث کشته شدن میکروارگانیزمهای موجود در آب می شود. این درحالی است که لاشه این میکرو ارگانیزمها در آب باقی می مانند و ممکن است خود منشا آلودگی شوند.

به همین علت متخصصان توصیه می کنند آب مصرفی قبل از استفاده مجددا تصفیه شود تا کلر باقی مانده در آب به طور کامل از بین برود.

برای این منظور لازم است از دستگاه تصفیه آبی که بتواند بطورکامل کلر آب را ازبین ببرد استفاده کرد. دستگاه تصفیه آب خانگی دارای شش فیلتر مختلف است ک فیلتر دوم برای این منظور تعبیه شده است. این فیلتر به صورت استوانه ای و کپسولی شکل است که باعث حذف کلر باقیمانده و مشتقات آن در آب می شود.

کلر برای تصفیه آب

کلر برای تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا آماده ارائه هر گونه خدمات برای دستگاه های تصفیه آب می باشد، برای آگاهی از محصولات و مشاوره لازم می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

تلفن ثابت: 65522923-021          همراه: 09122972091   

مطالب مرتبط